! Reklamy
SEM !

Jak na obyčejný retuš obličeje.....

13. listopadu 2010 v 19:47 | Sarušee <3....Miluju wás <3 |  Návody
Retuš je oblíbená i neoblíbená. Většina ji umí (nebo si to aspoň myslí) a tak myslím, že tento tutoriál využijí spíše nováčci a nebo lidi, kteří si myslí, že jejich retušované osoby vypadají jak plastické panenky. V tomto návodu najdete jen lehký retušovací systém, takže nečekejte nějaké převratné výsledky.

↓ Klik CČ ↓


1.) Otevřeme si Photoshop a v něm budeme mít onu fotku, kterou použijeme (obrázek)
2.) Fotku si zduplikujeme (obrázek)
3.) A nyní začneme s hlavním podkladem retuše, postupujte podle obrázku (obrázek)
4.) Naskočí nám tabulka, kde nastaví každý podle sebe parametry, já ovšem používám to, co je na obrázku, ale je to na vás (obrázek)
5.) Následně vygumuje přeretušované oblasti na obličeji, které by měli zůstat originální, většinou jsou to oči a rty (obrázek)
6.) Tímto se klidně může skončit, pokud ovšem má osoba na sobě větší nedostatky, které se neskryjí předtím jako pihy, použijeme jednu z věcí, co pomůže odstranit větší nedostatky (obrázek) Já používám "záplatu"
7.) Označíme onen nedostatek záplatou, potom označený prostor chytneme a dáme ho na jinou část obličeje (nejlepší je co nejblíž nedostatku) a označený prostor se zretušuje na místo, kam jste odnesli tu záplatu (obrázek)
8.) Potom sledujeme, co by se dalo ještě vymazat a vymažeme (obrázek)
9.) A nyní máme obličej vyhlazený a bez nedostatků, pro porovnání můžeme klikat na očko u vrstvy, abychom viděli rozdíl (obrázek)

A důkaz : originální fotka zde a upravená fotka zde

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama